Zrozumienie Ethereum: Dlaczego jest to najlepsza inwestycja, jaką możesz teraz zrobić

Czy kiedykolwiek chciałeś inwestować, ale czułeś, że rynek jest zamknięty i niedostępny dla ciebie? Słyszałeś o Bitcoinie, Ethereum czyli największe kryptowaluty i chcesz wiedzieć więcej. Jak donoszą wiadomości kryptowaluty, rynek walut cyfrowych rozwija się bardzo szybko. W rzeczywistości łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich wirtualnych walut wzrosła o ponad 1600% tylko w ciągu ostatniego roku. To, czy możesz teraz aktywnie uczestniczyć w tym eksplodującym rynku, może być nieistotne - wielu ekspertów zgadza się, że inwestowanie w Ethereum już teraz może prowadzić do bardzo pozytywnego zwrotu z inwestycji w nadchodzących miesiącach i latach. Przyjrzyjmy się głębiej, dlaczego tak jest i co to może oznaczać dla Twojej finansowej przyszłości.

Czym jest Ethereum?

Ethereum to zdecentralizowana platforma, na której działają inteligentne kontrakty i aplikacje (lub "dapps"). Jest to również nazwa cyfrowej waluty, którą można wydobyć lub zarobić, świadcząc usługi w sieci. (Zobacz też: Czym jest Ethereum?) Ważne jest, aby pamiętać: sama sieć Ethereum nie jest firmą, w którą inwestujesz. Zamiast tego inwestujesz w ludzi, którzy korzystają z sieci i aplikacji, które zostaną zbudowane na jej szczycie. Ethereum różni się od Bitcoina, ponieważ jest mniej walutą, a bardziej zdecentralizowaną platformą obliczeniową. Technologia stojąca za nim pozwala na aplikacje i programy, które nie żyją na serwerze, ale zamiast tego są uruchamiane na blockchainie. Ethereum jest trochę jak internet: sam wynalazek jest wartościowy, ale to, co naprawdę się rozwija, to aplikacje, które działają na jego szczycie.

Jak kupić Ethereum - czy jest już za późno?

Istnieje wiele giełd, na których można kupić Ethereum, najpopularniejsze i najczęściej używane to Coinbase i Binance. To, gdzie go kupisz, jest jednak mniej ważne niż zrozumienie, w co inwestujesz. Po zakupie Ethereum możesz trzymać je w swoim cyfrowym portfelu do momentu sprzedaży lub wykorzystać je do tworzenia aplikacji w sieci. (Zobacz też: Jak kupić Ethereum) Przy ogromnym wzroście wartości w ciągu ostatniego roku, możesz zastanawiać się, czy jest już za późno na inwestowanie w Ethereum. Krótka odpowiedź brzmi: możesz nie uzyskać takich samych zwrotów, ale nadal znajdziesz sukces w swojej inwestycji. Dłuższa odpowiedź jest taka, że rynek kryptowalut jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju. Przy wszystkich rzeczach, które są obecnie budowane na szczycie Ethereum, oraz zainteresowaniu ze strony dużych firm i banków, prawdopodobne jest, że pojawi się większy popyt na sieć i późniejszy wzrost wartości waluty Ethereum.

Co można zrobić z Ethereum?

  • Podobnie jak Bitcoin, możesz wysłać pieniądze gdziekolwiek i dotrą one w ciągu kilku sekund bez scentralizowanego organu. Możesz również używać Ethereum do budowania aplikacji i programów, które działają bez przestojów, cenzury, oszustw czy ingerencji stron trzecich. Technologia i wykorzystanie Ethereum wciąż się rozwija i nie wiemy, co wszystko zostanie zbudowane na jego szczycie w nadchodzących latach, ale niektóre z przypadków użycia, które zostały zbudowane lub są budowane w sieci, obejmują:

  • Zdecentralizowana wymiana: Zdecentralizowana wymiana to rynek lub platforma, na której handlowcy mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty bez strony trzeciej, takiej jak Coinbase, wchodzącej między dwie strony, aby wziąć opłatę i kontrolować przepływ pieniędzy. Inwestorzy, którzy chcą handlować różnymi kryptowalutami, będą chcieli użyć zdecentralizowanej wymiany, ponieważ zwiększy to płynność ich inwestycji.

  • Zdecentralizowane media społecznościowe: Zamiast budować stronę internetową, która polega na reklamach, aby zarabiać pieniądze, dapp Ethereum może pozwolić Ci zarabiać pieniądze, pobierając od swoich zwolenników niewielką ilość Etheru. Możesz również użyć zdecentralizowanej sieci mediów społecznościowych, aby zbudować publiczność i wykorzystać swój wpływ, aby pomóc w promowaniu projektów lub firm, w które wierzysz.